Kierunki kształcenia

Projekty i staże

„MIERZYMY WYSOKO” - Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół T-W w Trzcianie

Już od kilku lat tak brzmi hasło przyświecające także tegorocznemu
27. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie.

 W poprzednich latach Orkiestra grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej osobom starszym oraz dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
    27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
    W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.
W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.
    Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie jak co roku, postanowił dołączyć do grona tysięcy wolontariuszy, którzy wyjdą kwestować nie tylko na ulicach polskich miast i wsi, ale również kilkudziesięciu państw na świecie.
    Dzięki przeprowadzonej w tamtym roku zbiórce pieniędzy wśród uczniów i pracowników naszej szkoły, mogliśmy wpłacić na konto WOŚP kwotę: 374 zł 99 gr.
    Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej, dlatego prosimy o wpłaty podczas kwesty, która będzie przeprowadzona przez uczniów naszej szkoły
15,16 i 17 stycznia 2019 r. (wtorek, środa, czwartek).
    Udowodnijmy, że los innych nie jest nam obojętny, a „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE” …

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Monika Oleszczuk

Wybierz język

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Dziennik elektroniczny

Wirtualny spacer

Na skróty