Kierunki kształcenia

Projekty i staże

Budowa nowego skrzydła internatu

Miło nam poinformować że już wkrótce ruszy budowa nowego budynku internatu przy Zespole Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie. O planach rozbudowy bazy noclegowej dla uczniów naszej szkoły mówi się od dłuższego czasu.

Ciekawa oferta edukacyjna ZST-W przyciąga coraz większą rzeszę młodzieży, nie tylko z najbliższych okolic, ale również z całego województwa podkarpackiego, i nie tylko, a co za tym idzie, wymusza konieczność utworzenia dodatkowych miejsc dla młodzieży z zewnątrz, która decyduje się na naukę i zamieszkanie z dala od domu. Aktualnie nasza szkoła dysponuje internatem w którym mieszka 270 wychowanków. Pobyt w placówce jest bezpłatny, więc nie obciąża domowych budżetów podopiecznych. Do dyspozycji uczniów w internacie znajduje się kuchnia, świetlica, pokój cichej nauki, stoły bilardowe oraz siłownia. W internacie codziennie pełnią dyżur nauczyciele matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego, którzy pomagają młodzieży w przygotowaniu się do zajęć szkolnych i konkursów przedmiotowych. W czasie wolnym wychowankowie mogą wziąć udział w organizowanych przez wychowawców wyjazdach do kina, na kręgle, dyskotekach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi ze świata kultury i muzyki, oraz w wieczorkach tematycznych.

Magdalena Gajerska-Kozak

Wybierz język

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Dziennik elektroniczny

Wirtualny spacer

Na skróty