Wycieczka do Budapesztu klas 3LO i 3TWD
W dniach 14-16 czerwca 2026r. uczniowie klasy III liceum i III technikum wraz z opiekunami Bernadettą Krajnik, Leszkiem Gunią i Danielem Pająkiem udali się na wycieczkę do stolicy Węgier- Budapesztu. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Jaskinię Aggtelek, która należy do najciekawszych atrakcji przyrodniczych Europy Środkowej. Następnie przyjechaliśmy do Budapesztu, gdzie spędziliśmy czas w Parku Wodnym Aquaworld.
W drugim dniu zwiedzaliśmy Budapeszt: Wzgórze Zamkowe( Zamek Królewski – siedziba królów węgierskich , Kościół Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich , Baszta Rybacka) ,Bazylika Św. Stefana , Parlament , Plac Millenium- wybudowany z okazji tysiąclecia państwa. Dzień zakończyliśmy rejsem statkiem po rzece Dunaj.
Dzień trzeci upłynął na spacerze po mieście Eger. Zwiedziliśmy Zamek, Minaret, Plac Dobo, Bazylikę. Po południu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Trzciany.
Bernadetta Krajnik
Leszek Gunia
Daniel Pająk
Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/RBo8xd9gCe4gumLeA
































![Validate my RSS feed [Valid RSS]](http://www.zstw.pl/sites/default/files/images/valid-rss-rogers.png)